Styl odżywiania

Cukier też odmładza, ale który?

ja i czereśnie

Dziś o cukrze kochani.

Wiecie jak bardzo nas oszukano? Jak bardzo nas wkręcono?

A my się daliśmy… Zgodziliśmy się na to oszustwo i wciaż nawet przyklaskujemy. My jako społeczeństwo, cywilizacja rozwinięta…, tacy mądrzy…, a dajemy się robić na szaro… Takim prostym małym zabiegiem:

              Dla urody i witalności potrzeba cukru. Cukrów. Cukry, streszczając, dają ciału energię. Tak jak proteiny są budulcem, a tłuszcze zapasem. Oczywiście to naprawdę w uproszczeniu. Omówienie wszystkich zadań tych elementów to już studia. Zostawiam to dla Was. Tutaj chce podkreślić ważną rolę cukrów: dają nam energię do życia. Energię nie tylko do tego abyśmy mogli ruszyć ręką, ale energię do inicjowania i zachowania reakcji chemicznych i fizycznych w naszym organizmie. Jak nie dasz ciału cukru, to pobierze sobie energię z tłuszczu i białek. Czyli niby fajnie, bo oponę zrzucisz i na wadze poleci. Na dłuższą metę nie będzie to jednak dla Ciebie ani przyjemne ani zdrowe. Na diecie bez karbohydratów człowiek jest generalnie niezadowolony z życia i lekko wnerwiony, a to znak, że tak nie powinnyśmy mu robić. Człowiek wnerwiony i nieszczęśliwy to stresik i zakwaszenie. Powoli, powoli, krok po kroku tracimy energię i zdrowie. A tu już wiadomo, jak zdrowie upadłe to i buźka nie reprezentuje sztuki piękna. Organizmowi potrzebny jest cukier! Do życia szczęśliwego. Mózg jedzie na glukozie, mózg najedzony to mózg szczęśliwy.

              I z tego właśnie skorzystali nasi oszuści: rządy, farmacja, medycyna ortodoksyjna oraz przeróżne organizacje przemysłu cukierniczego i handlu. Cała machina systemowa delikatnie ujmując, oszukała nas nazywając sacharozę cukrem. Związek chemiczny z grupy węglowodanów, cukrów, które bardzo często charakteryzuje słodki smak.

„Owoce są słodkie ponieważ zawierają dużo związków chemicznych z tej grupy a przy tym są mega zdrowe. Skoro więc nie powodujące skutków ubocznych owoce, są słodkie bo zawierają cukier, nazywajmy sacharozę cukrem. Bo też jest słodka. Cukry = zdrowie, wiec cukier czyli „sacharoza” też będzie kojarzyła się ze zdrowiem. Nazywajmy ją cukrem, bo przecież to sama przyjemność. Krzepi.” Pamiętacie ten slogan? Słodziutkie to to, smaczne. Rozumiecie już przekręt?

              Natomiast rzecz w tym, że wszelkie wyizolowane z produktów rolnych, czyste związki, są po prostu substancjami chemicznymi. W przyrodzie nigdy nie występują w postaci czystej, osobno, bez otoczki tysiąca innych substancji, biorących dopiero wszystkie razem udział w najwartościowszych przemianach w naszych organizmach. Wszystko jest chemią, ale nic w naturze nie zadziewa się w izolacji jak w środowisku laboratoryjnym. Kokaina też jest naturalna, wyciagnieta z roślin. Nie ma tu znaczenia że pochodzi z rośliny, jest po prostu zabijająca. I sacharoza tak samo. Tak samo jak wszystkie inne izolaty: fruktoza – to dopiero masakra, syrop fruktozowo-glukozowy, itd. Po opuszczeniu rośliny zawsze będą szkodliwe. Jedne bardzo, inne lekko mniej, ale zawsze.

              Dlatego więc aby cieszyć, się życiem, zdrowiem i młodością dajcie ciału cukrów. Tyle, że tym razem wiadomo już o czym mowa. Nie ciastka z sacharozą czy niby dietetyczną fruktozą, a czegoś co rośnie w słońcu na krzaczku czy na drzewie. Dajcie mu owoca. Dajcie mu cukrów złożonych: ziemniaka, kaszy, ryżu… W tym wszystkim są cukry. Cukry, nie sacharoza – morderstwo – choroba.

              Myślicie, że kiedykolwiek usłyszycie o tym w dziennikach, w takim natężeniu jak ostatnio o aborcjach? Nigdy. Nigdy nie będą o tym mówić tak głośno, że przestaniemy to chcieć kupować. Czy wyobrażacie sobie, że telewizornia zarabiająca miliony na reklamach słodkich śmieci, zacznie Wam mówić, że to Was zabija? Żadno z mediów nie ma takiej odwagi.

              Pomijam fakt, że słodkie izolaty uzależniają i trudno z nich rezygnować. Nie zastanawia dlaczego nie macie parcia na banana gdy chce się czegoś słodkiego? A na czekoladę??? Sacharoza, syropy fruktozowy, glukozowy, narkobiznes legalny.

Pogrzebcie w internecie, poszukajcie informacji o tym co takie cukry wyizolowane potrafią popsuć.

              Najbardziej jednak boli mnie to jak często słyszę, że owoców jeść nie można dużo. I ci wszyscy straszący wrzucają do żołądka cały pozostały śmietnik: smażone na olejach roślinnych, fryty, mleko, które nawet mlekiem już nie jest, kawa alkohol, pędzone pieczywo, kurczaki z dioksyną, słodycze… I ci wciąż jeszcze uczą mnie, że nie powinnam jeść tyle owoców ile jem. Tyle lat je jem i jestem zdrowsza niż kiedykolwiek wcześniej. Boli to, że tak się dało ludzi wystraszyć, że ograniczają się do jednego jabłka dziennie…. bo więcej nie można… Kiedy właśnie za cukry naturalne nasze kochane ciała i umysły są po prostu wdzięczne…

Idę… zjeść koktail… z 5 bananów i 5 mango…

jahappy

*****

Wszystko co robię dla mojej urody a opisuję na stronach mlodosc3000.pl na mnie zadziałało. Musicie jednak pamiętać, że każdy organizm jest inny i różnie może reagować na radykalne czy łagodne zmiany. Dlatego też koniecznie porozmawiajcie ze swoim lekarzem o tym czy możecie bezpiecznie stosować dla siebie cokolwiek o czym tutaj przeczytacie.