Zapiecek

Wszystko w Twoich rękach!

ceta

Muszę i ja, na tym blogu, poruszyć tak bardzo pomijany w największych mediach temat międzynarodowych umów CETA I TTIP.

              Wielu z Was rozumie zagrożenie, ale wciąż spotykam osoby, dla których jedynym przemawiającym argumentem za tym, aby się tym nie interesować jest:”przecież i tak mamy wszystko zatrute”.

               Bardzo krótko i zwieźle opiszę zagrożenie,

żeby zaalarmować, bo czytam wszem i wobec komentarze zwykłych nas, marudzących, że i tak mamy w sklepach GMO, i tak mamy zanieczyszczone produkty i tak zwierzęta które, jemy pasie się sterydami…. Tak, tak jest, ale nie to jest tu zagrożeniem. Zagrożeniem jest to, że po podpisaniu umów, które de facto są umowami miedzy korporacyjnymi lobby, a rządami państw, takie korporacje będą mogły podawać do sądu legalne działania obowiązujące w naszym kraju, gdy będą one szkodziły interesom korporacji!!! Czy już to rozumiecie??? Bo mnie to przeraża. Po prostu korporacje, od teraz, będą miały narzędzie do ustanawiania prawa! Czyli nie my w naszym kraju, poprzez nasz rząd, a wielki biznes. Jeśli kraj nie zmieni prawa tak, aby im pasowało, to ze swoją chmarą superprawników będą wygrywać sprawy z naszym rządem o wielkie odszkodowania. A czy rząd ma kasę na odszkodowania? Nie. Jak zwykle weźmie z naszej kieszeni, czyli z naszych podatków, które będzie w nieskończoność podnosił.

              Podam przykład z życia mogący być wzięty:

wkurzacie się, że jedzenie w marketach jest fatalnej jakości i postanawiacie kupić działeczkę i uprawiać swoje roślinki. Coraz więcej ludzi robi to samo i spada zysk korporacji w marketach czy wszystkich innych korporacyjnych organizacjach handlujących jedzeniem. Zaskarżają więc prawo umożliwiające hodowle własnej marchewki i sąd nakazuje zmienić takie prawo. I juz jesteś przestępcą jeśli dalej hodujesz swoją marchewkę!!! Nakładają na Ciebie urzędowe kary pieniężne i odechciewa Ci sie hodowania. Idziesz posłusznie jak baranek truć się w markecie, pryskaną 12 razy antybiotykami marchewką. Taki przykładzik…

ceta2

Umowa CETA I TTIP uczyni korporacje ostatecznym ustawodawcą, nie będzie nim już twój rząd, ani Ty, gdy wybierzesz inny. W każdej dziedzinie. Te umowy musimy wszyscy jednogłośnie zatrzymać!!! Nie możemy tak po prostu się tym nie interesować. To dotyczy każdego z nas i aż trudno uwierzyć że ten sejm, na próbę przyjął te umowy. Mam nadzieję że jeszcze nie jest za późno aby się wycofać. Należy protestować jak tylko można. PIS, PO I NOWOCZESNA zawsze byli za tym porozumieniem. Jak można robić to społeczeństwu, które ich wybiera? Można, jeśli jest się na usługach korporacyjnych elit. A tu nie ma żadnych wątpliwości, że tak właśnie jest. Czy to nie działanie na Twoja szkodę? Oczywiście, że tak! Umowa CETA ma ponad 1000 stron! Czy wierzycie, że choć jeden polityk który ją podpisywał przeczytał????? Naprawdę? I co, negocjował??? I co, nie widzi problemu? Jeśli przeczytał, to świadomie skazuje nasz kraj na zejście na kolana przed władzą korporacji, pracujacych tylko dla zysku. Ja bym powiedziała: ratujmy sie! Róbmy coś. Można choćby podpisać petycję on line. Nie wychodząć z domu możesz zareagować. Możesz coś zrobić. Zrób to dla siebie i dla nas wszystkich.

Link do petycji:

http://petitiongo.org/en/petition/rzad-rp-powinien-sie-oficjalnie-ustosunkowac-do-tt

Moi drodzy, kto doczytał do końca to dziękuję. Udostępnijcie jak możecie na FB, gdziekolwiek. To nie jest polityka, a interes nas wszystkich. Polaków.