Nie jest sztuką wyglądać młodo w młodym wieku. Sztuką jest zatrzymać młodość na później.

To ja Margi

cropped-36397a0380764d620f012e7bad4ceb3606c8cd806b5f342503ec1c690284b640-e1445455546577.jpg

 Do pisania o tym jak zachować młodość nakłoniło mnie samo życie oraz wielu ludzi, którzy mnie znają. Reakcja na ujawnienie mojego wieku nowo poznanym osobom jest zawsze taka sama: „To nie możliwe!“, „Jak ty to robisz?“, „Co używasz?“, „Jaka jest twoja tajemnica?“, „Wow!“ Moje triki to nie tajemnice i chętnie podzielę się z Wami tym co wiem, co wypróbowałam na własnej skórze i na własnym ciele.

Na początku młodość jakoś zaczęła uchowywać się sama bo nie było to moim celem. Ze względu na moją pracę musiałam po prostu dbać o stan ciała. Pracuję na jachtach luksusowych jako stewardessa. Dla wielkich tego świata. Dla ludzi, którzy nieczuli są na ludzkie słabości. Praca na jachtach wymaga doskonałej kondycji fizycznej, zdrowia i jak się to fachowo nazywa: reprezentacyjnego wyglądu. Okrutny świat ale niestety taki jest. Zawsze byłam świadoma tego, że żadna, zaniedbana, starsza pani na pokład do pracy nie wejdzie. Niestety. Ale i stety… z perspektywy czasu widzę, że przymus dbania o siebie wyszedł mi tylko na dobre. Młody wygląd i zdrowie jako wartość dodana to efekty.

Dbanie o siebie przychodziło mi zawsze z łatwością bo zawsze to lubiłam. Nie mówię tu o malowaniu się czy dobieraniu garderoby a o pielęgnacji. Z modą to raczej mam na pieńku i nie przywiązuję do niej zbyt dużej wagi. Zato pociaga mnie natura. Jej mądrość i konsekwencja. Wiele z  niej czerpię i obserwuję jak doskonale na mnie wpływa.

Dodatkowo bardzo lubię zaspokajać swoją ciekawość. Zawsze więc łatwo przychodziło mi szperanie po książkach, opracowaniach czy raportach. Otarłam się też o medycynę gdzie studiowałam między innymi biochemię, mikrobiologię i hematologię. To wszystko pozwala mi trafniej oceniać wieści dotyczące dbałości o naszą cielesność napływające z każdej strony. Stosowałam i stosuję nadal rzeczy czy działania, które w mojej ocenie mogą pomóc w zatrzymaniu mojego procesu starzenia. I bez wątpienia to robią.

Jest wiele rzeczy, które zastosowałam, i które chcę Wam przedstawić. Zapraszam do wzięcia dla siebie tego co wyda się Wam najbardziej przydatne, logiczne czy obiecujące. Na mnie to wszystko podziałało a efekt prezentuję na zdjęciach. W tej chwili, kiedy rozpoczynam pisanie tego bloga, mój wiek to 40 lat i 10 miesięcy. Urodziłam się w grudniu 1974 roku. Wszystkie zamieszczone tu zdjęcia pochodzą z okresu od 2014 i nowsze. Nie użyłam żadnych retuszujacych programów ponieważ chciałam przedstawić Wam siebie taką jak naprawdę wyglądam.

Wiecie czego teraz pragnę? Żebyście przekonały i przekonali się do tego, że można starzeć się powoli i estetycznie. Można ten proces zatrzymać i można też cofnąć. Bardzo prosto i bez wydawania wielkich pieniędzy. Trzeba tylko zacząć :) .